Veri Madenciliği Projesinin Gerçekleştirilmesi - Bloğum

, 25 Aralık, 2016

Veri Madenciliği Projesinin Gerçekleştirilmesi

Proje aşağıdaki temel iki adımda gerçekleştirildikten sonra yayınlanmak üzere internet sitesi Linux sunucu üzerinde kurulu MySQL, PHP ve Apache barındıran bir sunucuda, internet servisi ise Linux tabanlı Ubuntu işletim sistemi üzerine MYSQL ve Tomcat barındıran bir sunucuda yayınlanır.

İnternet Sitesi *

Veri işaretleme aşamasında eksik kalan, projenin ön yüzü için seçilen temada ana sayfa bölümü ve girdi işaretleme sayfaları tasarlanır ve ilgili kontrolcüler oluşturulur. Ana sayfa tasarlanırken zaman tüneli olarak birçok girdiyi barındıracak şeklinde oluşturulur.

İşaretlenmek üzere alınan girdi numarası. https://eksiveri.mevlutcanvar.com.tr İşaretlenmek üzere alınan girdi numarası.

Ek olarak bir Bootstrap ön yüz çatısı elemanı olan modal kullanılarak girdi numarası için açılır bir pencere tasarlanır. Bu pencere tek girdilik bir eleman taşır ve burası yardımı ile girdi numarasını alarak internet servisine gönderir. İnternet servisi gelen girdi numarasına göre yanıt üretir ve Json tipinde cevap üretir. İşaretlenmiş olarak gelen veri ilgili kontrolcü tarafından yakalanır ve yayınlanır.

İşaretlenmiş olarak görüntülenen girdi. İşaretlenmiş olarak görüntülenen girdi.

Web Servisi *

Spring MVC internet servisi projesi olarak IntelliJ IDEA’da açılan projeye Maven yardımı ile gerekli bağımlılıklar inşa edilerek proje gerçekleştirilir. Gelen girdi numarası girdi UPA’sı olarak görev yapan ApiController tarafından yakalanarak, Hibernate ile ilgili modelden veriyi edinip, ilgili servis katmanına iletilir ve burada iş mantığı yürütülür. Servis katmanı girdiyi işaretleyerek kontrolcüye geri verir ve kontrolcü cevabı Json formatında isteği isteyen istemciye iletir.

İşaretlenmek üzere Ekşi Sözlük’te yer alan girdi. İşaretlenmek üzere Ekşi Sözlük’te yer alan girdi.

İnternet Servisi tarafından işaretlenen girdinin Json yapısı. İnternet Servisi tarafından işaretlenen girdinin Json yapısı.

ekşisözlük mining  veri madenciliği  veri madenciliği nasıl yapılır  veri madenciliğinin gerçekleştirilmesi  weka ile veri madenciliği  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.